Biustonosz Milena w nowej konstrukcji N550. Foto: Dobra Kreacja

Wygodny biustonosz na wiosnę

Tekst: Katarzyna Sałata / Dobra Kreacja

Wiosennie i wygodnie, czyli nowa konstrukcja N550 z marki Nessa już w kwietniu wejdzie do sprzedaży! Przedstawiam ją w dwóch różnych kolorach oraz rozmiarach – 70J i 80L, by zaprosić Was do jej poznania i sprawdzenia.

Milena N550 katalogowo sięga do miseczki S i obwodu 100 cm pod biustem. Zatem mamy na czym pracować brafittingowo. Dla siebie dopasowałam rozmiar 80J. Biustonosz przewędrował na moim biuście indyjskie bezdroża, co było najlepszym testem dla bielizny

W opisie zestawiam ją z inną, popularną konstrukcją w grupie biustonoszy miękkich, czyli N500. Na niej oparte są m.in. Tatuaż, Sonata, Moly czy Selena. Znam te modele i na co dzień noszę, dlatego zdecydowałam, aby przedstawić je razem.

Dla mnie najbardziej zauważalna jest zmiana w kształtowaniu piersi.

 nessa 2a

Układają się naturalnie i symetrycznie, co bardzo pomaga również w wyrównaniu asymetrii piersi (u mnie i na sylwetce 70J sięga do półtora rozmiaru).

W najwyższym punkcie projekcji piersi, czyli miejscu odstawania od klatki piersiowej – biust jest wyraźnie zaokrąglony. Widać to szczególnie dobrze z boku.

Jest to konsekwencją nowych drutów, surowca i cięć, o czym możecie przeczytać poniżej.

Zerknijcie proszę na zdjęcia, bo jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów.

Co znajdziecie w Milenie N550?

  • Jest pierwszym modelem na nowych drutach, które są nieznacznie wyższe na mostku i węższe od strony pachy niż w N-500. Pamiętajcie jednak, że ostateczne dopasowanie jest konsekwencją surowców oraz cięć.
  • Zamiast haftów i simplexu, z których Nessa jest znana, mamy połączenie elastycznej koronki na zewnątrz oraz stabilnego tiulu w spodniej warstwie.
  • W różowej wersji koronka jest gęsta z miedzianą, lureksową nitką. Natomiast w śmietankowej – koronka jest płaska i delikatna.
  • Górna krawędź miseczki sięga wyraźnie wyżej niż w N500, a wyciągnięta w stronę ramiączka koronka domyka górną i boczną część piersi (od strony pachy).
  • Środkowe cięcie na zewnętrznej warstwie koronki jest wyprowadzone wyżej. Natomiast cięcie na spodniej części – z tiulu – jest niższe. To wpływa na ułożenie konstrukcji biustonosza i zaokrąglenie biustu.
  • Boki pasa obwodu są szersze, bez fiszbin bocznych i układają się pod innym kątem, bo inna jest też forma biustonosza. Uszyte są z podwójnej warstwy elastycznego tiulu.

Jak widzicie konstrukcja N-550 dąży do tego, aby dobrze i wygodnie podtrzymać duży biust. Choć na obu sylwetkach 70J i 80L piersi są blisko siebie osadzone i może być wyzwaniem prawidłowe ułożenie drutów pomiędzy nimi, to w tej konstrukcji mostek dobrze się układa.

Tutaj możecie obejrzeć zapowiedzi jesienne oparte na tej konstrukcji. Zerknijcie!

Szczegóły techniczne:

  • Ramiączka są atłasowe i lekko połyskujące. Występują w dwóch grupach rozmiarowych – do 75F w szerokości 16 mm, powyżej 22 mm.
  • Taśma spodnia ma 15 mm, a od strony pachy 12 mm.
  • Regulatory i obszycia tuneli są w tym samym kolorze, co biustonosz.

 Konstrukcja N550 dostępna w rozmiarach:

65E-S, 70D-R, 75C-P, 80B-O, 85B-N, 90B-M, 95B-L, 100B-K

Majtki N02:

S-3XL, 4XL* 5XL*

Daty wejścia do sprzedaży modeli opartych na konstrukcji N550:

Różowa Milena / kwiecień 2024

Śmietankowa Milena / czerwiec-lipiec 2024

Amarantowa Joanna / listopad 2024

Czarna Milena / grudzień 2024

Do zobaczenia na przymiarkach w sklepach bieliźnianych!