Wyszczuplający kostium kąpielowy Rio!

Nowa kolekcja strojów plażowych

Tekst: Katarzyna Sałata / Dobra Kreacja

Kiedy zdecydować się na zakup kostiumu kąpielowego, jak nie teraz! W tym sezonie po raz pierwszy marka Miss Fabio wprowadziła do sprzedaży bardzo ciekawą ofertę plażową od średniego do dużego biustu, która bazuje na trzech formach misek znanych z kolekcji bieliźnianych.

Do recenzji wybrałam modele Rio i Bali oparte na kroju soft 1 (z side suportem), ponieważ mają największy zakres rozmiarowy – do 100G zarówno w opcji dwuczęściowej jak i jednoczęściowej kostiumu (Rio). W biustonoszach znajdziecie go w świetnych modelach np. Ola (simplex) czy Lala (tiul+koronka).

Rozmiary kostiumów dopasowałam na podstawie przymiarek bieliźnianych i zgadzają się między sobą. Mamy zatem powtórzoną wysokość mostka oraz długość drutów. Pokazuję je na zdjęciach na sylwetkach 70I oraz 85K. Dla siebie dobrałam 80I.

Kostium kąpielowy Rio dwuczęściowy z błyszczęcej mikrofibry.

Kostium kąpielowy Rio (soft 1) dwuczęściowy z błyszczącej mikrofibry.    Foto: Dobra Kreacja

Przede wszystkim jest to konstrukcja pojemna sylwetkowo, ponieważ druty sięgają troszkę szerzej niż w klasycznej formie np. Evita (soft 2). Także osoby o szerszych żebrach dobrze się w niej poczują, a figura zyska na proporcjach.

✅ Głównym surowcem jest mikrofibra gładka i błyszcząca (Rio) oraz matowa i prążkowana (Bali), które są podszyte w podstawie miski markizetą. Co zapobiega ich rozciąganiu, szybciej odprowadza wodę i jest miłe w kontakcie ze skórą.

✅ Górna część to tiul elastyczny i krawędź wykończona lamówką. Efekt – produkty świetnie sobie radzą z asymetrią i dopasowaniem do różnych kształtów piersi.

✅ W bocznej części miski – od strony pachy – mamy wszytą gumę, która została schowana i nie ma kontaktu z ciałem, ale dobrze przytrzymuje biust.

✅ Pas obwodu wygląda lżej, ponieważ jest szerszy na górze (maskuje boczki), a potem zwęża się w stronę zapięcia.

✅ Kobiety z dużym biustem i wąskimi czy spadzistymi ramionami docenią na pewno, że ramiączka są lekko zbliżone do szyi. To zasługa wszycia ich bliżej zapięcia biustonosza. Jest to ramiączko bieliźniane w osłonce z mikrofibry. Ma regulację na całej długości.  Nie rozciąga się, jest wygodniejsze i lekko przybliża też piersi.

Rozmiary kostiumów dwuczęściowych: 65H-K, 70G-M, 75F-N, 80E-M, 85D-L, 90C-K, 95B-J, 100B-G

Czas teraz na wersję jednoczęściową kostiumu na przykładzie modelu Rio. W nim najwięcej dzieje się w obrębie modelowania materiałów na brzuchu (miseczkę już opisałam), ponieważ mamy użytą mikrofibrę gładką i błyszczącą na zewnątrz, a od spodu tiul elastyczny, co daje efekt większego zebrania i wymodelowania sylwetki. Niweluje też efekt przezroczystości po wyjściu z wody.

Kostium kąpielowy Rio (soft 1) w rozmiarze 85K.       Foto: Dobra Kreacja

Dekoracyjny wzór na brzuchu ma wstawki z błyszczących nici. Mikrofibra jest cieńsza i bardziej stabilna niż na ramiączkach, co pomaga w profilowaniu sylwetki.

Nowatorskim rozwiązaniem jest tył zapięcia biustonosza, który jest jednocześnie doszyty do pleców kostiumu i ramiączek. Daje to stabilizację, wygładzenie boków i swobodę zapięcia.

Kostium kąpielowy Rio jednoczęściowy w rozmiarze 70I z marki Miss Fabio Foto: Dobra Kreacja

Kostium kąpielowy Rio jednoczęściowy w rozmiarze 70I z marki Miss Fabio Foto: Dobra Kreacja

Kostium Rio jednoczęściowy dostępny jest w rozmiarach: 75H-M, 80G-M, 85F-L, 90E-K, 95D-J, 100D-G.

W kolekcji są również modele oparte na konstrukcjach soft 2 (krój trzyczęściowy) np. Bali oraz soft 3 (plunge) w modelach Ibiza w kolorze niebieskim i granatowym.

Na koniec jeszcze podsumowanie o krojach majtek. Mają dwie formy różniące się wysokością górnego podkroju. Wyższe są w rozmiarach: L-5XL. Niższe w rozmiarach: S-L. Zawsze są podszyte tiulem elastycznym z przodu i z tyłu (łącznie z kroczkiem).

W przyszłym sezonie marka Miss Fabio planuje więcej krojów i kolorów.

Zapraszam do przymiarek!